KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest wtorek, 17.10.2017, 6:57

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Odcięte palce
PostNapisane: czwartek, 19.02.2015, 7:51 
czasami tu bywa

Byłam ostatnio ze starszą osobą z rodziny w szpitalu na izbie przyjęć, gdyż dostała od lekarza w przychodni skierowanie do szpitala. Odsiedziałyśmy ponad 5h na izbie, żeby się dowiedzieć, że do szpitala nie przyjmą, czyli standard po polsku. W szpitalu "koczowałyśmy" od 9:30 do 14. Po 10 przyszedł facet z zabandażowanymi dwoma palcami. Po krótkiej rozmowie z pielęgniarką został odesłany do tłumu wyczekujących na oględziny lekarskie. Facet opowiadał, że mu " (...) przy robocie dwa palce ucięło. Jeden się trzyma na skórze a drugi plastrem dokleili, bo był oderwany". Opowiadał, że najpierw był z tym w przychodni u chirurga skąd został wysłany do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga a jak wrócił z tym skierowaniem to się dowiedział, że tam takich rzeczy nie przyszywają i wysłali do szpitala. I siedział tak na izbie jak reszta "interesantów". Było po godz. 13 jak go zawołali i dostał skierowanie na zdjęcie tych palców. Zapewne trochę trwało zanim wyczekał swoje w kolejce do zdjęć a potem na ponowne przyjęcie. Nie zdziwiłoby mnie jakby ostatecznie usłyszał, że "tu takich rzeczy nie robimy". Nie widziałam jak wyglądały palce tego gościa - czy rzeczywiście (jak twierdził) "jeden był odcięty i doklejony plastrem a drugi trzymał się na skórze" czy też może miał tylko głębsze rozcięcie a zadziałała męska wyobraźnia... Ale jeśli rzeczywiście "ucięło" mu dwa palce to tak się zastanawiam czy po tylu godzinach od zdarzenia było jeszcze co przyszywać czy też po takim czasie to palce nadawały się jedynie do pojemnika na odpady medyczne :roll:

PostNapisane: piątek, 20.02.2015, 9:34 
początkujący

Też ostatnio byłem na izbie przyjęć i oczom moim ukazała się obszerna tablica informująca potencjalnych chorych o czasie oczekiwania na pomoc w zależności od ....KOLORU !!! jaki przydzieli nam dyżurująca pani za kontuarem (po standartowym pytaniu - "co się dzieje") kolory te przypominać mają nam chyba czym my pacjenci jesteśmy dla służby zdrowia - podobne kolory widzę codziennie przy wynoszeniu odpadków.... Moim zdaniem niezbyt fortunny pomysł, już lepiej traktowany jest człowiek w handlu szeroko pojmowanym, ale tam ma się w ręku gotówkę :-(

PostNapisane: piątek, 20.02.2015, 10:45 
zawodowy kasztelanin

Znajoma opowiadała mojej żonie, że będąc na Oświęcimskiej porodówce zauważyła, że szefo oddziału w trakcie obchodu dostrzegał tylko swoje pacjentki (czyli te które chodziły do niego prywatnie). Inne traktował jak powietrze.

Wot przedsiębiorczy lekarz.

PostNapisane: niedziela, 22.02.2015, 12:06 
czasami tu bywa

stanley napisał(a):
Też ostatnio byłem na izbie przyjęć i oczom moim ukazała się obszerna tablica informująca potencjalnych chorych o czasie oczekiwania na pomoc w zależności od ....KOLORU !!! jaki przydzieli nam dyżurująca pani za kontuarem (po standartowym pytaniu - "co się dzieje") kolory te przypominać mają nam chyba czym my pacjenci jesteśmy dla służby zdrowia - podobne kolory widzę codziennie przy wynoszeniu odpadków.... Moim zdaniem niezbyt fortunny pomysł, już lepiej traktowany jest człowiek w handlu szeroko pojmowanym, ale tam ma się w ręku gotówkę :-(

Rzeczywiście nieprzemyślany i nigdzie niestosowany pomysł - http://pl.wikipedia.org/wiki/Triage
Lepiej żeby pacjenci byli przyjmowani na SORze w kolejności pojawiania się na nim albo z zależności od zasobności portfela...

Strefa czasowa: UTC [ DST ]