KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest czwartek, 14.12.2017, 1:21

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 28.09.2014, 20:14 
na swoim

Zaba:-D

PostNapisane: wtorek, 30.09.2014, 8:06 
rezydent

Panie Jacku,
Nie wiem na jakiej podstawie Pan wysunął takie wnioski, ale po pierwsze nie należę do otoczenia Chwieruta, a co więcej nawet nie darzę sympatią tego Pana... Mojego głosu w wyborach nigdy nie otrzymał i na pewno nie otrzyma... Dokładnie pamiętam jego "pracę" i "zasługi" w Radzie Miasta zanim został posłem... To można wywnioskować z moich postów na tym forum, ale nie odbiegając od tematu...

Jacek Polak napisał(a):
...Po pierwsze - droga jest powiatowa, więc chyba niekoniecznie piszący adresował wątpliwość do pana Chwieruta.

Cytuj:
Zniknął pas do skrętu w lewo - ciekawe całkiem. To zostało zrobione w ramach wspierania lokalnego biznesu, czyli zniechęcanie? Niby mam jechać dalej do Hotelu Olimpijskiego?

Nie trzeba być wybitnym analitykiem aby przeczytać pomiędzy wierszami zamysł autora... Kto jest właścicielem Hotelu Olimpijskiego...

Jacek Polak napisał(a):
...No ale.... niektórzy może też troszkę przesadzają z obroną Częstochowy. Po drugie znam właściciela i kiedyś faktycznie mówił, że kupił słono działkę z prawem do lewoskrętu z Dąbrowskiego w posesję - skoro kupił.....

Kto jak kto, ale Pan chyba doskonale rozumie, że kupił od kogoś innego, kto nie mógł mu zagwarantować zachowania ledo skrętu... Poza tym jest to jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań (mieszkam niedaleko), gdzie dochodzi do kolizji niemal każdego tygodnia (na szczęście wypadków jest znacznie mniej), wiec robienie "afery" z tego, że zlikwidowano tam lewoskręt, który w zasadzie niczego nie utrudnia. Tak jak pisałem gówna brama obecnie do hotelu jest od strony ul. Krasińskiego... Przytoczone przez Pana autokary i tak muszą wjechać jedną bramą, a wyjechać drugą wiec... argument raczej nie trafiony ale... Jeśli już jesteśmy przy właścicielu, a jest Pan jego znajomym, to może warto mu szepnąć dwa słówka na temat obsługi w jego restauracji... Ma chyba najlepszy lokal w mieście (choć w sumie ma od niedawna konkurencję na ul. Jagiełły), ale obsługę ma dramatyczną...

Jacek Polak napisał(a):
...Fajnie byłoby gdyby wraz z McDonaldami w miejskich placówkach oświatowych równie szumnie dbano o sprzedaż zdrowej żywności i zakaz sprzedaży niezdrowej...., o co kiedyś postulował radny Grubka. Panie Żaba....Co pan na to....? Są akcenty ciekawie postawione? :)

Ale o czym my rozmawiamy? Temat niezdrowego jedzenia w McD czy miejsca pracy w Oświęcimiu. Każdy z nas ma ( a może powinien mieć) własny rozum... Podejrzewam (a może znów mam tylko nadzieję), że większość z nas raczej nie korzysta z takich restauracji, a już na pewno nie korzystają nasze dzieci... Taki argument w rozmowach na temat miejsc pracy i ich likwidacji... no raczej nie w tym miejscu...

Mamy jakąś taką łatwość w przypisywaniu i szufladkowaniu ludzi, których nie znamy... Czy jeżeli wytykam komuś krytykę tylko dla krytyki, to nie mogę tego robić własnowolnie tylko od razu muszę być z obozu Chwieruta? Wydaje mi się, że każdy z nas myśli i działa samodzielnie...

PostNapisane: wtorek, 30.09.2014, 14:57 
prawie tu mieszka

Zaba napisał(a):
Panie Jacku,
Nie wiem na jakiej podstawie Pan wysunął takie wnioski, ale po pierwsze nie należę do otoczenia Chwieruta,

Ale ja takich wniosków nigdzie nie wysnułem.

Właścicielem hotelu "Olimpijskiego" jest :D:D o dziwo - podatnik miejski. Natomiast droga jest administrowana przez powiat. Z tego co wiem, to interesy miasta i powiatu w ostatnich czasach są odmiennie interpretowane przez decydentów.

Skoro nie odpowiada panu obsługa - niech sam mu Pan to powie. Nie rozumiem dlaczego ja miałbym to robić. Warto sprawy brać w swoje ręce. Nie trzeba znać właściciela żeby wyrazić swoją skuteczną opinię na temat obsługi. Jak Pan widzi, na załączonym obrazku, niewielu chce i ma odwagę osobiście i oficjalnie wyrażać swoje zdanie. Być może to jest największy problem tego kraju, ale też tego miasta. Absolutnie dominuje w Polsce zasada "weźmy i zróbcie". Pewnie to jest jeden z powodów, że zaniechanie stwarza miejsce dla tych, na których by Pan nie zagłosował.

Ma Pan racje, że mamy wyjątkową łatwość w szufladkowaniu ludzi. Ale ja... skoro mnie Pan wywołał do odpowiedzi..., nie zaszufladkowałem Pana nigdzie.

Pozdrawiam. Cenię sobie Pańskie zdanie i uważam, że Pana uwagi wywołują pozytywny ferment. Za to dziękuję.
Jacek P

PostNapisane: wtorek, 30.09.2014, 18:24 
na swoim

No cóż, dla jednych wykorzystywanie publicznych zasobów do promocji prywatnej korporacji jest krytykanctwem, dla innych co najmniej naruszeniem dobrych obyczajów:

https://www.youtube.com/watch?v=JawFyv8 ... be&t=8m47s

A tu UM skamle o Macdonalda. A mógł po prostu zaprosić ich do przetargu...

http://web.um.oswiecim.pl/oswiecim/?q=c ... przy-niwie

A ty komentarz na fb do całej sytuacji:
Cytuj:
Racja... najwyraźniej ktoś coś z tego miał że reklamuje sie na stronie UM otwarcie takiego gówna jakim jest Mc'donald. Lepiej żreć hamburgery popijając litrami coli i wdychając spaliny z zakorkowanej obok ulicy ROMANTYCZNIE I ZDROWO! A o tak pięknym miejscu jakim jest Porto Bello nie warto było napisać bo co z tego mają że zareklamują. ŻENADA.

PO wspiera lokalną przedsiębiorczość.

http://www.wykop.pl/artykul/1239267/urz ... kim-kraju/

PostNapisane: wtorek, 30.09.2014, 19:04 
na swoim

Ja mam inną spiskową teorię: za likwidacją lewoskrętu stoi ktoś z Chemików 1.

PostNapisane: wtorek, 30.09.2014, 21:19 
rezydent

Jacek Polak napisał(a):
...Skoro nie odpowiada panu obsługa - niech sam mu Pan to powie... Warto sprawy brać w swoje ręce...

Panie Jacku, Ja nie wiem kto jest, a tym bardziej nie znam właściciela hotelu Galicja, więc trudno byłoby podejść i porozmawiać... choć pewnie było by to w naszym (moim i jego) interesie...

Byłem dziś w nowej restauracji w Oświęcimiu i chętnie bym coś napisał, ale... powstrzymam się aby znów nie zostać posądzony o ... przynależność ;)

Pozdrawiam

PostNapisane: piątek, 3.10.2014, 11:56 
na swoim

Z jednej strony śmiałe wizję uczynienia naszego miasta Europejską stolicą Praw człowieka a z drugiej strony PR na poziomie jakiegoś zadupia Polski.

http://kasztelania.pl/include/obrazek.p ... e_maka.jpg

PostNapisane: sobota, 11.10.2014, 11:57 
prawie tu mieszka

NIE dla niepełnosprawnych McDonald’s i Biedronka

"Prezydent Bronisław Komorowski uroczyście ratyfikował Konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Podkreślił, że to ważny dokument nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale dla wszystkich Polaków, stanowi także wyzwanie do podejmowania dalszych zmian.

– Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym szczególnym momencie, jakim jest zakończenie procesu ratyfikacji
ważnej Konwencji Narodów Zjednoczonych – powiedział prezydent.

Podkreślił, że konwencja ważna jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale także dla wszystkich, którzy zmieniają nasze otoczenie,
nasz kraj, nasz sposób myślenia, patrzenia na siebie nawzajem, na problemy innych ludzi."

Prawo, prawem , a życie w naszym grajdołku płynie własnym nurtem.

McDonald’s

Nowa inwestycja na Niwie, niestety krawężnik musi być , aby niepełnosprawnym "ułatwić" dostęp.
Obrazek

Tutaj był zjazd do biedronki , pochylnia bez barier.

Wykonawca McDonald’s-a skasował pochylnie i zrobił nam niepełnosprawnym krawężnik.

Czy to jest bezmyślność , czy bezduszność i dyskryminacja ?

Gdzie są odpowiednie służby samorządu lokalnego??

Obrazek

www.znadsoly.netico.pl/

PostNapisane: czwartek, 15.01.2015, 19:09 
obserwator

Ciekawe co na to zachwycony MCDonald`sem prezydent Oświęcimia.
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,1 ... #BoxBizImg

PostNapisane: piątek, 6.02.2015, 10:10 
prawie tu mieszka

.... a był na otwarciu jakiś Biskup, albo chociaż Proboszcz i za odpowiednie wynagrodzenie poświęcił?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]