KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest wtorek, 17.10.2017, 6:54

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 3.06.2011, 5:21 
zawodowy kasztelanin

Jakoś mi umknął ten temat i marnotrawiłem prąd w jałowej dyskusji nt. poniemieckich planów, tymczasem wydaje mi się, że warto wesprzec dzialania ktore może nie rozwiążą zasadniczego problemu izolacji miasta i powiatu, ale chociaż zahamują narastanie skutków zaniedbań, zaniechań ostatnich 20 lat.
Panie Jacku
W pełni podzielam Pańskie uwagi co do nauki Historii i w tym miejscu muszę rownież oddać hołd Ś.P. prof. Czernkowi z "Konara".
Cieszy mnie merytoryczna treść dyskusji, aczkolwiek wątki polityczne od których trudno całkowicie się uwolnić, nieco zaciemniają perspektywy realizacji jeśli nie - skutecznych, to przynajmniej łagodzących problem - rozwiązań.
Panie Waldemarze
Abstrachując od wycieczek na "naturszczyków" dawałem wielokrotnie wyraz poparcia dla parlamentarnych aspiracji Pana J. Chwieruta zamiast ubiegania się o fotel Prezydenta Miasta.Nadal to podtrzymuję. Nie podejmuję ze zrozumiałych względów wątku dot. Jacka Grossera ani sukcesu w przeprowadzeniu fragmentarycznej zmiany ustawy o s.g.
Zgodni jesteśmy co do potrzeby "odblokowania" nie tylko Miasta, ale zachodnich kresów woj. małopolskiego. Jestem za podjęciem wszelkich akcji także spektakularnych, włącznie z blokowaniem drogi krajowej 44, ale uważam za konieczne i rokujące szanse powodzenia - uczynienie tej sprawy kluczowym problemem kampanii wyborczej do Sejmu.Zaczynają się schody i okrągłe obietnice wszystkiego najlepszego przestają ludzi rajcować.
Panie Waldemarze
Wypomniane "poświęcenie" Strażnicy przez D. Tuska jest przykładem zainteresowania władz Platformy problemami Miasta.
Jesli mamy uwierzyć w szczerość deklaracji, a także w zdolność do rządzenia Państwem do czego Platforma aspiruje, to w interesie politycznym Platformy leży wykazanie skuteczności w rozwiązaniu tej kwestii. Nie są to zadania dla Mefista, ale w sytuacji gotowych planów w kilku wariantach, poparcia jakiego można spodziewać się po środowiskach zainteresowanych zapewnieniem dobrej komunikacji do Muzeum AB - kandydaci do Sejmu Ziemi Oświęcimskiej powinni zadeklarować wolę współpracy juz dzisiaj, a Rząd - gotowość do rozpoczęcia działań.
Miasto ,Powiat i gminy moga wziąść na siebie przygotowanie gruntów pozostających w ich dyspozycji, partie i stowarzyszenia - gotowość współpracy w temacie.
Takie działania podjęte na szerokim forum publicznym np. w sali OCK albo w nowej Bibliotece pozwolą społeczeństwu zorientować się nie tylko co do stanowiska poszczególnych opcji politycznych wobec problemów regionu zachodniej Małopolski, ale szans na skuteczne działania przyszłych posłów i posłanek w rozwiązywaniu konkretnych problemów.
Kameralne rozmowy kończyły się tym co widać.Wicie, rozumicie.
Problemy tego Świata - Afganistan, Libia, tarcza, ocieplenie, oziębienie przestają ludzi interesować.
W tej kampanii muszą być konkrety, ponieważ podobnie jak w Oświęcimiu - obietnice, strategie najwyraźniej straciły swą magiczną moc.
Proponowałem niedawno nowej Radzie przystąpienie do pracy nad Studium rozwoju komunikacji . jest to dokument opasły, ale wymaga poważnego zainteresowania już dzisiaj. Mam nadzieję, że Pan Przewodniczący i Rada podejmą nad nim pracę poczynając od opublikowania na portalu Miasta.
Pozdrawiam

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 7:49 
na swoim

Kibicując, jak zawsze, poważnym inwestycjom przyjrzałem się tematowi obwodnicy, który ostatnio wypłynął. Rzuciło mi się w oczy to, że wizja rozmija się z zapisami dokumentów stanowiących o przestrzeni miasta.
W studium i projekcie druga część obwodnicy idzie tak jak na rysunku:
http://web.um.oswiecim.pl/bip/dokume...ki/40/8113.pdf
czyli nowa droga dookoła zakładów jako równoległa do istniejącej krajowej 44. Potem przez Monowice i dalej przez Wisłę do Bobrku. Wersja, która teraz jest forsowana jest może i wygodna, ale na tym rysunku jest jakąś podrzędną dróżką a nie dwupasem. Bez wcześniejszej zmany tych dwóch dokumentów (zwlaszcza planu miejscowego) to sobie Chwierut z Krawczykiem mogą opowiadać o króciutkim dojeździe do A4, ale ignorancja w tym temacie powala. Zresztą do tego już się przyzwyczailem.

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 8:53 
często tu pisze

Link się nie wyświetla.

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 9:15 
prawie tu mieszka

Na szybko usunięty?

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 11:18 
na swoim

http://web.um.oswiecim.pl/bip/dokumenty/pliki/40/8113.pdf

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 12:49 
często tu pisze

Tu jest w lepszej rozdzielczości http://web.um.oswiecim.pl/bip/dokumenty ... /16185.jpg
Z tym, że ja tam nic nie widzę dookoła zakładów. To co interpretujesz jako drogę, oznaczone jest jako "tereny zamknięte, cokolwiek to znaczy, poza tym kończy się na bocznicy kolejowej. O ile mnie pamięć nie myli to w tym miejscu rzeczywiście jest droga ale wykorzystywana przez EMPOŚ i jest to chyba droga wewnętrzna.

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 17:08 
na swoim

Nie, tu masz info o proteściehttp://www.super-nowa.pl/art.php?i=16092 oraz tu: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/oswiecim/987496-dluga-lista-uwag-do-przebiegu-miejskiej-obwodnicy.html.
Nawet specjalnie uchwałę o zmianie planu po protestach w Monowicach podjęto.
Ta mapa, którą likujesz nie jest za dobra. Lepsza jest ta, którą można dostać w UM. Niestety zapodziała mi się...
W temacie jestem bo miałem w ręku mapę A0 i ta droga co jest na mapie studium na granicy miasta to są 2 odcinki obwodnicy. To powyżej to krajowa 44, zresztą jak się przyjrzysz to znajdziesz przedłużenie w stronę Olszewskiego.

PostNapisane: wtorek, 18.10.2011, 19:35 
często tu pisze

Nie, jasne, widziałem to od początku :) Nie wiem jednak dlaczego Twój opis umiejscowiłem z Monowic w kierunku na Dwory :)
Jakaś pomroczność jasna czy co :lol:
A to, że są protesty to oczywiście wiem, też śledzę ten temat od dłuższego czasu.

PostNapisane: sobota, 17.05.2014, 7:29 
na swoim

http://www.krakow.rdos.gov.pl/images/stories/decyzje4/oo.4200.11.2013.ec_post_odwiesz_obwod_osw.pdf
http://bip.krakow.rdos.gov.pl/images/stories/decyzje4/oo.4200.11.2013.ec_post2_oos_obwod_oswiecim.pdf

PostNapisane: sobota, 17.05.2014, 14:34 
zawodowy kasztelanin

Znaczy rusza sprawa dalej. No to moze doczekamy sie tej drogi?

PostNapisane: środa, 18.06.2014, 6:39 
na swoim

Jest decyzja: http://krakow.rdos.gov.pl/images/stories/decyzje4/zawiadomienie_rdos_krakow_oo.4200.11.2013.ec.dus_obw_oswiec.pdf

PostNapisane: czwartek, 19.06.2014, 11:08 
stały bywalec

Piotr Rymarowicz napisał(a):

Oby się ruszyło i nie tak jak z S-1, że nagle nitka rurociągu gazowego przerwie działania budowlane. A swoją drogą już czekam jak pan Chwierut zacznie w swoich spotach z ratusza będzie sie chwalił że jest w to bardzo zaangażowany.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]