KASZTELANIA.PL - PIERWSZY OŚWIĘCIMSKI PORTAL INTERNETOWY

FORUM DYSKUSYJNE
Teraz jest czwartek, 14.12.2017, 1:26

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19.06.2008, 14:08 
zawodowy kasztelanin

Z perspektywy zapotrzebowania Polanki i jej przedstawiciela na tym forum
elektrownia jest niepotrzebna.
I na tym wypadałoby zakończyć "merytoryczną" dyskusję.

Tego typu myślenie niestety jest zjawiskiem dosyć częstym.
Po co to kumu?
Na co mi to?
Dla mnie wystarczy, a co więcej - to mi może zaszkodzić, albo co gorzej - pomóc innym.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19.06.2008, 14:12 
rezydent

i to jest właśnie zaściankowe spojrzenie na świat... Nam nic nie przyniesie czyli komu? Mieszkańcom Polanki? Czy może pracownikom danego przedsiębiorstwa mieszkającym w Polance? Bo tu już niekoniecznie należy postawić znak równości... Wie Pan co to Black Out? Polska się rozwija... zużycie energii ciągle rośnie... a bloki... sa wyłączane... bo nie nadają się do eksploatacji... ale to już inna bajka która do przeciętnego Kowalskiego nie trafia...
Proszę personalnie nie odbierać moich zarzutów... Staram się tylko wytłumaczyć... że nowe jednostki wytwórcze, na dodatek wysoko-sprawne są nam potrzebne...

Rozdział pomiędzy wytwórcami a dystrybucja byl od zawsze...Nawet jak wszystko bylo Państwowe to... był rozdział...

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19.06.2008, 15:03 
rezydent

Widzę, że obaj Panowie nie zauważyli znaczka ";-)" na końcu postu.

Ale - jest taka reklama ostatnio "Myślisz globalnie - zyjesz lokalnie".

I o piramidzie Maslowa zapewne też Panowie słyszeli.

JKK

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19.06.2008, 16:44 
obserwator

Jeśli zaściankowością jest na tym forum troska o czyste środowisko w którym się żyje - to zdecydowanie jestem zaściankowy (chociaż nie z Polanki)

Zrozumiałem też, że kolega Zaba wielkim autorytetem w dziedzinie energetyki jest. Powinienem wierzyc mu na słowo - elektrownie nie zanieczyszczają powietrza, a przynajmniej nie jest to problem (wykresy na oficjalnych stronach producentów energii to tylko mydlenie oczu).

Swoja drogą, ciekawe ilu pracowników z Oświęcimia i okolic znajdzie (ewentualnie) tam pracę ? Wiem, wiem - nawet jesli jeden to i tak spory sukces :) A może tak trzeba pomysleć o rozszerzeniu profilu naszej uczelni o jakieś typowo techniczne kierunki ? Kolega Zaba mógłby przekazywac swoja wiedzę następnym rocznikom :)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19.06.2008, 17:23 
zawodowy kasztelanin

Kompetencje i wiedza Pana Zaby w dziedzinie energetyki, pomimo pewnej różnicy zdań między nami (mało istotnych, a dot. semantyki) - sa dla mnie niewątpliwe, a sam adwersarz - godny szacunku.
Co do zmiany profilu uczelni ("Waszej"), jest to konstatacja na czasie.
Fachowcy emigrują do krajów cywilizowanych, gdzie sa poszukiwani i godziwie wynagradzani, a w kraju produkuje sie pozostajacych na dopełnienie plag - rzesze specjalistów od rządzenia, markieranctwa, trucia i innych mądrali.
Jest dobry czas, aby nad profilem uczelni dobrze sie zastanowic z mysla o jutrze.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20.06.2008, 11:47 
rezydent

http://www.kasztelania.pl/forum/viewtop ... 6441#36441

Pod ww. linkiem jest wątek w sprawie obwodnicy Kęt i dalsze linki m. in. w sprawie oddziaływania na środowisko.

Czy ktoś widział coś podobnego odnośnie przedmiotowej elektrowni ?

JKK

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20.06.2008, 13:30 
na swoim

Obwodnica Ket jest na etapie projektowania, a elektrownia na Woli chyba dopiero w sferze pomyslow (marzen?).
Chetnie bym sie dowiedzial gdzie beda skladowane odpady ze spalania, bo skladowisko przy oswiecimskiej elektrocieplowni ma kilkaset ha, a ta bedzie zapewne kilkakrotnie wieksza.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20.06.2008, 14:37 
rezydent

Witam :)
Odpady ze spalania :):):) Proponuje zapoznać się z tematem ;) Panie Rymarowicz... w zimie jest taki deficyt na żużel... ęe ludzie się u nas w kolejce zapisują i nigdy go nie ma ;) Ludzie... myślcie co piszecie ;)

Składowisko przy oswięcimskiej elektrociepłowni ma kilkaset ha :D:D Człowieku co Ty palisz lub co zażywasz :) Powierzchnia całego Oświęcimia wynosi ok 3000 ha... Proponuję wrócić do żabek i w tym temacie sie wypowiadać... Można uniknąc kompromitacji...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20.06.2008, 16:05 
na swoim

prąd be, drogi be /chyba ze po domach/, proponuje wrócić do czasów Piasta Kołodzieja.
Wtedy zdrowo było i ekologicznie.Bez odpadów, kominów i naruszania siedlisk.
Nawet Popiela ekologicznie myszy zutylizowały.

Howgh
:wink: :wink:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20.06.2008, 20:40 
na swoim

Zaba napisał(a):
Witam :)
Odpady ze spalania :):):) Proponuje zapoznać się z tematem ;) Panie Rymarowicz... w zimie jest taki deficyt na żużel... ęe ludzie się u nas w kolejce zapisują i nigdy go nie ma ;) Ludzie... myślcie co piszecie ;)

Składowisko przy oswięcimskiej elektrociepłowni ma kilkaset ha :D:D Człowieku co Ty palisz lub co zażywasz :) Powierzchnia całego Oświęcimia wynosi ok 3000 ha... Proponuję wrócić do żabek i w tym temacie sie wypowiadać... Można uniknąc kompromitacji...

Widze, ze Zaba jest tez ekspertem od odpadow :)
Zachecam do wycieczki na skladowisko Dworow (okazja bedzie juz jutro
podczas rodzinnego rajdu rowerowego), albo jeszcze lepiej na ciagnace sie od Jaworzna po Chrzanow skladowisko elektrowni Jaworzno. Sugeruje przyjrzec sie co sie tam skladuje. Pozniej podyskutujemy.

Na http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/019C2287 jest informacja, ze czesc skladowiska, na ktorej gospodaruje teraz MPOŚ, ma pow. 224ha. Niestety nie potrafie znalezc informacji jaka pow. lacznie zajmowalo skladowisko ZChO (informacja wrazliwa?), ale jestem niemal pewien, ze bylo to grubo ponad 300ha.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21.06.2008, 2:15 
rezydent

Bystrzaku... MPOS to oczyszczalnie ścieków... Elektrownia to elektrownia.. więcej mi się na ten temat nie chce pisać bo to jest nużące... To co wg Ciebie jest pomiedzy Jaworznem a Chełmkiem to wysypisko śmieći... podobie jest przy Balinie dzielnicy Chrzanowa... Myslisz że wmówisz ludziom że białe jest czarne????? Jakie są odpady z elektrowni? Gips i żużel... Czlowieku... wiesz że piszesz bzdury... swiadomie to robiąc... najnormalniej kłamiesz...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21.06.2008, 9:59 
rezydent

Zaba napisał(a):
w zimie jest taki deficyt na żużel... ęe ludzie się u nas w kolejce zapisują i nigdy go nie ma ;) Ludzie... myślcie co piszecie ;)

Czyli w cudowny sposób znika po okolicznej ludności ?

JKK

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21.06.2008, 11:33 
na swoim

Zaba napisał(a):
Bystrzaku... MPOS to oczyszczalnie ścieków... Elektrownia to elektrownia.. więcej mi się na ten temat nie chce pisać bo to jest nużące... To co wg Ciebie jest pomiedzy Jaworznem a Chełmkiem to wysypisko śmieći... podobie jest przy Balinie dzielnicy Chrzanowa... Myslisz że wmówisz ludziom że białe jest czarne????? Jakie są odpady z elektrowni? Gips i żużel... Czlowieku... wiesz że piszesz bzdury... swiadomie to robiąc... najnormalniej kłamiesz...

Tak to jest, jak sie ktos wypowiada na temat, o ktorym nie ma pojecia. I jeszcze uparcie brnie... :)
Kilka lat temu FCh Dwory przekazala MPOS tzw. osadniki czyli nieuzytkowana czesc skladowiska, glownie popiolow z elektrocieplowni (pozbywajac sie przy okazji klopotu). Ot i cala zagadka.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 21.06.2008, 12:28 
rezydent

Pozwól że zakończę udział w tej farsie... Ja na co dzień zajmuje się energetyką... Ty liczysz Żabki na stawach... ale oczywiście wiesz lepiej i znasz się na tym lepiej... Już nie raz wyrażałem swoje zdanie na Wasz (pseudoekologów) temat. Szanuję ekologów, gardzę ekoterrorystami którzy pojawiają się tylko tam gdzie widzą swój interes... Nie raz prosiłem o ustosunkowanie się Twoje od Waszego udziału w akcjach typu sprzątanie świata czy walka z nielegalnymi wysypisakami śmieci... Napisz proszę co zrobiliście aby ograniczyć spalanie śmieci w przydomowych kotłowniach? Czy podjęliście jakieś kroki?
Jeśli ktoś nie rozumie że świat się rozwija, że potrzebne są nam nowe inwestycje, nowe technologie.... to przepraszam ale ja nie mam z nim o czym dyskutować...
Koniec mojego udziału w tej dyskusji...
Pozdrawiam

PostNapisane: czwartek, 17.11.2011, 11:38 
na swoim

Wraca temat elektrowni na Woli:
http://forsal.pl/artykuly/545875,kompan ... rowni.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]